Проект

               Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах
європейської інформації в бібліотеках.
Україна - попри будь-що - продовжує рухатись шляхом європейської інтеграції. бо хочемо європейських стандартів, справжньої демократії та верховенства права у нашій країні! Європейський вибір не є справою декількох посадовців та дипломатів у високих кабінетах - це є щоденний вибір і конкретні справи кожного українця .і  від обізнаності і громадянської активності кожного залежить як швидко  Україна стане повноправним членом ЄС. Щоб щось змінити, треба змінитись самому Як відомо, 1 січня 2016 року розпочалося тимчасове застосування торговельної частини Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. ..У  жителів району правомірно виникає питання : яким чином  розвиватиметься Україна. Однак, відсутність  оперативної достовірної інформації  про зміни, які відбуватимуться в країні негативно впливає на   розвиток  України бо без всенародної підтримки  все нове рухається важко. З цією метою  Виноградівська центральна районна бібліотека  взяла участь у конкурсі проекту Української бібліотечної Асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»  Мета проекту: створити та організувати при Виноградівській центральній районній бібліотеці активну діяльність Пункту європейської інформації для надання мешканцям Виноградівщини інформаційно-просвітницьких послуг і популяризації знань про ЄС, європейські цінності та європейський вибір України. Створена мережа пунків європейської інформації  з числа 39 бібліотек-філій .Насамперед при бібліотеках оформлені  пункти європейської інформації   «Все про Європу» яка забезпечує доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів та електронних баз даних щодо функціонування інституцій Європейського Союзу та інших європейських організацій, економіки, політики, освітніх та культурних процесів в країнах Європи, можливостей навчання, участі в наукових, молодіжних та інших програмах ЄС, політики європейської та євроатлантичної інтеграції України та багатьох інших питань. Велику увагу Центр приділяє обміну інформацією та налагодженню співпраці з освітніми установами, громадськими організаціями, органами державної влади, ЗМІ, іноземними представництвами та європейськими організаціями і установами. 
                                      
Основні напрями діяльності
  •  формування бібліотечного фонду новими творами друку та електронними виданнями по питаннях європейської та євроатлантичної інтеграції, діяльності ЄС; ведення електронної бази даних "Євроінтеграція".
  •  і обмін інформацією з освітніми установами, громадськими організаціями, органами державної влади, ЗМІ, іноземними представництвами та європейськими організаціями;
  • надавання безкоштовного доступу відвідувачам та користувачам до інформації з питань європейської інтеграції в мережі Інтернет через блог,створений на сайті центральної районної бібліотеки( http://vin-library.do.am/  «Пункт Європейської інформації»;
  •  надання консультативної допомоги відвідувачам у пошуку необхідної інформації про Європейський Союз, його структуру, керівні органи, соціально-економічні, політичні, культурні аспекти; За для того, щоб отримати консультацію, Ви можете завітати до ПЄІ  або за телефонувати за номером  03143(2-10-93)  або отримати відповідь  через віртуальну довідкову службу створену на веб-сайті бібліотеки (http://vin-library.do.am/)
  • електронна розсилка новин про заплановані та проведені заходи, конкурси, оголошення, що стосуються європейської інтеграції, новини законодавства, політичні процеси в ЄС тощо. Для цього  необхідно  зареєструйтесь на веб-сайті ЦРБ (http://vin-library.do.am/ або надіслати  електронне повідомлення з вашої електронної адреси  на нашу е-адресу librarycrb@gmail.com.
  •   проведення  різноманітних інформаційно просвітницьких заходів :прес-конференцій, круглих столів, «Ми різні -  ми рівні»». Дні європейських  мов, віртуальні екскурсі’ї «Англомовні країни – історія, традиції, звичаї», відео зустрічі з ровесниками із країн Євросоюзу «Освітні можливості в  Європі для студентів України» , літературні  аукціони, виготовлення  відео роликів  «Допоможи Європі дізнатися по тебе» відзначення Дня Європи. 2016. «Стати Європою - щоб бути Україною» і ін.  Всі ці заходи проводитимуться спільно із учасникам Євороклубу «Єврокрок» над організацією якого зараз працює колектив районної бібліотеки. Запрошуємо всіх бажаючих стати учасниками цього клубу щоб разом з ровесниками відкривати для себе європейські цінності.
·                  перегляд  документальних фільмів з європейських прав людини у рамках клубу документального кіно Docudays UA «Правовий орієнтир» при центральній районній бібліотеці.  з подальшим обговоренням. Модератор кіно клубу - приватний адвокат В.В.Нечаєв.( http://vin-library.do.am/publ/1)
·                 заняття у розмовному клубі англійської мови, викладач – волонтер Корпусу Миру Раян Найт. (http://vin-library.do.am/publ/1)
    Запрошуємо вітчизняну молодь, юнацтво  відповісти на виклик сьогодення - і приєднатись до кампанії зі створення коротких відео і невеличких нарисів  під гаслом “Європа починається з нас - я вже змінюю Україну, а ти?”. Я впевнена, що сорок шість мільйонів людей мають можливість щось змінити. Адже кожен із нас мріє про європейську Україну, в якій назавжди зникне корупція та беззаконня, де існуватиме верховенство права, а на зміну бідності та вічного пошуку заробітків прийде заможне життя і достаток. Як сказав Махатма Ганді, “будь тією зміною, яку ти хочеш бачити у світі”


                                                      К. Вашкеба- директор Виноградівської РЦБС.

Немає коментарів:

Дописати коментар